استفاده از استیل در ساختمانهای بزرگ و معروف جهان

فولاد ضد زنگ به دلیل ویژگی های فراوانی که دارد به طور گسترده در صنعت ساخت و ساز نیز استفاده می شود. در ادامه نگاهی داریم به پنج ساختمان معروف از سراسر جهان که  در ساخت همگی از فولاد ضد زنگ استفاده شده است.

 

  • گالری هنری آلبرتا در ادمونتون، کانادا.

این ساختمان زیبا که یکی از بزرگترین گالری های هنری عمومی کانادا است، بیش از 6000 اثر هنری را در خود جای داده است. این ساختمان در یک روبان در مقیاس بزرگ ساخته شده از فولاد ضد زنگ پیچیده شده است و زیبایی منحصر به فرد و فراموش نشدنی را ایجاد می کند.

 

  • ساختمان سیج در گیتسهد انگلستان.

یک فضای چند منظوره که برای همه چیز از کنسرت های راک گرفته تا کنفرانس های سیاسی استفاده شده است، این ساختمان در سال 2004 افتتاح شد و بلافاصله تبدیل به یک نقطه عطف نمادین شد. شکل غیرعادی ساختمان که با استفاده از فولاد ضد زنگ و شیشه ساخته شده است باعث شده است که به آن “آرمادیلو” که نام یک حیوان است، لقب داده شود.

 

  • سالن کنسرت والت دیزنی در لس آنجلس، ایالات متحده آمریکا.

این ساختمان خانه ارکستر فیلارمونیک لس آنجلس است و میزبان رویدادهای موسیقی متنوعی است. فولاد ضد زنگ مورد استفاده به عنوان پوسته ساختمان روکش مات داده است که در نتیجه جلوه بصری قابل توجهی به وجود می آورد.

 

  • ساختمان کرایسلر در نیویورک، ایالات متحده آمریکا.

تا زمانی که ساختمان امپایر استیت ساخته شد، ساختمان کرایسلر با تقریباً 319 متر بلندترین ساختمان در جهان بود. تا به امروز، ساختمان کرایسلر بلندترین ساختمان آجری جهان با اسکلت فلزی باقی مانده است. از فولاد ضد زنگ در این ساختمان برای اهداف دکوراتیو استفاده شده است که هم پوشش و هم زیبایی را فراهم کرده است.

 

  • آتومیوم در بروکسل بلژیک.

آتومیوم که در اصل برای نمایشگاه جهانی بروکسل در سال 1958 ساخته شد، اکنون یک موزه را در خود جای داده است. این ساختمان با ارتفاع کمی بیش از 100 متر، از 9 کره تشکیل شده است که از فولاد ضد زنگ پوشیده شده و توسط لوله هایی به هم متصل شده اند. این عناصر با هم شکل یک سلول بلوری آهنی را تشکیل می دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماساینستاگرامواتس اپآدرس گوگل